Предложения

  Philips: відсутність електричного освітлення щорічно забирає життя 1,5 млн. людей


  Генеральна Асамблея ООН оголосила про початок Міжнародного року світла та світлових технологій.

  15 Январь 2015

  В межах оголошеного ООН Міжнародного року світла і світлових технологій компанія Philips, лідер у галузі світлотехніки та партнер ініціативи, закликає звернути увагу на глобальну проблему: велика кількість людей в усьому світі гине через відсутність доступу до електричного освітлення.

   

  За статистикою п`ята частина населення Землі, понад, 1,3 млрд людей[1], страждає без світла після заходу сонця. Через те, що в їхніх будинках відсутнє електропостачання, вони змушені використовувати гасові лампи та свічки, які викликають респіраторні захворювання та стають причиною випадкових пожеж. За даними Всесвітньої організації охорони здоров`я (ВООЗ) через це щорічно гине 1,5 млн людей, що можна порівняти із статистикою смертності від ВІЛ-обумовлених захворювань.           

   

  Проведення Року світла стало можливим завдяки Організації Об`єднаних Націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО) та великій кількості зацікавлених сторін. До проекту будуть залучені наукові співтовариства та об`єднання, освітні та дослідницькі інститути, технологічні платформи, некомерційні організації та приватні партнери. Метою ініціативи є підвищення обізнаності людей про різноманіття сфер застосування світла та його вплив на соціально-економічний розвиток країн світу.

   

  Найбільш звичною відсутність електричного освітлення є для Азії, Південної Америки та Африки. Наприклад, у Південному Судані доступ до електроенергії мають лише 1,5% людей[2]. У багатьох країнах, що розвиваються, електричні мережі недоступні у десятках поселень через географічні та фінансові причини. У свою чергу, використання світлодіодних рішень, які працюють на сонячних батареях, допомагає забезпечити необхідну кількість світла. Це не шкодить здоров`ю, безпеці чи екології, а також не потребує значних інвестицій у розвиток інфраструктури.

   

  «Не можна дозволити, щоб у ХХI столітті люди в такій кількості страждали від нестачі освітлення. Світлодіодні джерела, які працюють на сонячних батареях, здатні змінити життя сільських громад та врятувати мільйони людей. Найголовніше, що ця технологія вже існує та успішно застосовується, довівши свою ефективність. Я закликаю громадських діячів разом працювати, щоб до 2030 року покласти край проблемі, – говорить Ерік Рондола, генеральний директор Philips «Світлові рішення». – Зміна ситуації важлива і з економічної точки зору – світло необхідне для розвитку людства. Порятунок 1,3 млрд людей від «світлової бідності» не лише дозволить усунути перешкоди на шляху до економічного, соціального та культурного прогресу, але й зробить значний внесок до світового ВВП».

   

  Один LED-світильник на сонячній батареї здатний наповнити кімнату яскравим світлом без під`єднання до електромережі. Його вартість складає 10-20$, а вартість покупки гасу для роботи лампи протягом одного року складає 50$. Також енергоефективні світлодіодні рішення на сонячних батареях можуть забезпечити стабільне освітлення у громадських місцях, що надасть людям змогу вести соціальне життя за межами власного дому ввечері. Такі Громадські світлові центри не лише сприятимуть розвитку спорту та інших соціальних активностей, але й дозволять медичним службам та комерційним підприємствам працювати після заходу сонця. Зараз за ініціативи Philips створюють 100 таких центрів у 12 країнах Африки, де близько 500 млн людей живуть без штучного освітлення.   

  [1] За даними Міжнародної енергетичної агенції

  [2] За даними Всесвітнього банку

  За більш детальною інформацією звертайтеся до представників Philips:

  Ольга Муха, Олеся Кравченко-Фісун

  Тел: +38 044 220 16 92

  Моб.: +38 095 280 29 70

  E-mail: philips@rmconsulting.com.ua

   

  Назім Турдумамбетов

  Директор з корпоративних комунікацій Philips в СНД

  Тел.: +7 (495) 937-93-00, дод.105, факс +7 (495) 937-93-59

  E-mail: nazim.turdumambetov@signify.com

  Про компанію Royal Philips

  Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHI) – це міжнародна компанія, яка працює в галузі «здоров’я та добробуту» і мета якої – покращення якості життя людей шляхом впровадження значущих інновацій в сфері охорони здоров’я, споживчих товарів та світлових рішень. Штаб-квартира Philips знаходиться в Нідерландах. У 2013 році обсяг продажів склав 23,3 млрд євро, а в представництвах компанії працюють 115 000 співробітників у більш ніж 100 країнах. Компанія посідає провідні позиції у розробці обладнання для кардіології, невідкладної допомоги та медичного обслуговування вдома, у сфері енергоефективних світлотехнічних рішень та інноваційних систем освітлення, а також електробритв та засобів особистої гігієни, приладів та засобів для догляду за порожниною рота. Новини про компанію Philips ви зможете знайти на веб-сайті http://www.philips.ua або на нашій сторінці в соціальній мережі Facebook
   

  https://www.facebook.com/PhilipsUkraine